Home o metodzie

DLACZEGO Metoda Kriston® jest UNIKALNA?

Bo potrafi więcej! Do tej pory jedyną bronią kobiet przed np. nietrzymaniem moczu, były ćwiczenia Kegla. To dobrze – powiesz. Otóż, niedobrze! Ćwiczenia Kegla uważane są za rozwiązanie o niskiej skuteczności. Dlaczego? Na zajęciach z gimnastyki mięśni Kegla aż 30% uczestników nie jest w stanie opanować treningu, a ponad jedna czwarta uczy się jej wykonania niepoprawnie. Informują o tym oficjalne źródła, np. SOGC Clinical Pratice Guideline, Conservative managment of urinary of incintinence, 2006. Dec. No.186.

Andrea Kriston pokonała tę barierę. Opracowała skuteczną i unikalną metodę nauczania gimnastyki mięśni intymnych. Uczestnicy warsztatów Gimnastyki Intymnej Metodą Kriston ® uczą się wyczuwania mięśni dna miednicy i kontroli ich ruchu dosłownie kroczek po kroczku. Algorytm nauczania jest tak opracowany, że każdy jest w stanie odzyskać kontakt z mięśniami, o których istnieniu wcześniej być może nawet nie wiedział. Algorytm ten obejmuje rozwijanie umiejętności lokalizacji, zróżnicowanego odczuwania i kierowania pracą mięśni intymnych przy pomocy ponad 300 ćwiczeń.
Certyfikowani trenerzy Metody Kriston® (w Polsce https://intimtorna.hu/hu/trenerek/krol-szentkiralyi-elzbieta-anna-1) gwarantują bezpieczny i właściwy proces uczenia się ćwiczeń mięśni intymnych.

12 godzin, które zmienią Twoje życie

Program warsztatów Gimnastyki Intymnej Kriston® to opracowany specjalnie dla kobiet 12-godzinny kompleksowy program edukacyjny, obejmujący:

– naukę gimnastyki intymnej

– edukację z zakresu budowy i działania krocza

– naukę o wpływie emocji na fizjologię i zdrowie

Warsztaty Gimnastyki Intymnej Metodą Kriston® są idealne DLA KAŻDEGO! Zalecane są kobietom w każdym wieku: młodym, dojrzałym i starszym. Wiedza, którą trener dzieli się z kobietami podczas warsztatów, jest uniwersalna – a zarazem unikatowa. Tak, jak biorące udział w nauce kobiety. bo, pomimo różnic, wszystkie chcemy tego samego: spełnienia w życiu, dobrej kondycji zdrowotnej, wpływu na rzeczywistość – i na swoje ciało. Wiedza z warsztatów daje własnie to poczucie wpływu na swoje ciało, własne zdrowie i kobiecość: uczy właściwej ochrony narządów miednicy mniejszej, ale poczucie kobiecej wartości po prostu samo przychodzi razem z tą wiedzą.

I wiesz co? Aż 98% uczestniczek warsztatu na Węgrzech deklaruje zwiększenie poczucia własnej wartości.

Zobacz, co o metodzie Kriston powiedział lekarz ginekolog:

Podczas badania ginekologicznego od razu widzę, które pacjentki regularnie wykonują Gimnastykę Intymną Metodą Kriston. Strefy intymne tych pacjentek są w zdecydowanie lepszej kondycji: mięśnie ściany pochwy są silniejsze i bardziej sprężyste, a śluzówki intymne są lepiej nawilżone. Także u starszych pacjentek! Z mojego doświadczenia również wynika, że jeśli kobiety w ciąży regularnie ćwiczą mięśnie intymne, łagodniej przechodzą przez poród, a regeneracja po porodzie jest szybsza i łatwiejsza. Oczywiście, zdrowe mięśnie krocza są ważne nie tylko w czasie porodu, ich zadaniem jest też wspieranie prawidłowego przebiegu mikcji i wypróżniania. Są też kluczowe dla utrzymywania moczu i stolca. Stąd Gimnastyka Intymna jest wskazana nie tylko w przypadku kobiet, jest też wskazana mężczyznom! Z całego serca polecam naukę gimnastyki mięśni intymnych, oraz regularne ćwiczenia. Efekty naprawdę są warte włożonego wysiłku!

Dr József Templom, główny ginekolog, SE II. Oddział Położnictwa i Ginekologii, Szpitala św. Rocha w Budapeszcie

Zobacz, co o Metodzie Kriston® mówią uczestniczki warsztatów